ПРИНЦИПИ ПРОЄКТУВАННЯ СТАВКОВИХ ГОСПОДАРСТВ ТА ЇХ ІНЖЕНЕРНИЙ БЛАГОУСТРІЙ

Автор(и)

Ключові слова:

фермерське ставкове господарство, інженерний благоустрій, ставок, гребля, рибне господарство, інженерні гідротехнічні споруди

Анотація

Зауважено, що одним із вагомих і цінних джерел харчування людини є риба. Містячи в собі низку важливих білків, вуглеводів, жирів, вітамінів та мінеральних речовин, вона є незамінним харчовим продуктом, стратегічно цінним для держави. Рибні ставкові господарства зазнали чималих збитків через воєнні дії. Унаслідок значного руйнування інфраструктури, постійних обстрілів, неможливості обслуговувати інженерні споруди багато господарств було закинуто, що призвело до мору риби.

Щоб убезпечити населення від дефіциту рибної продукції на державному рівні, Кабінет міністрів України прийняв закон «Про схвалення Стратегії розвитку галузі рибного господарства України на період до 2030 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2023–2025 роках». У документі роз’яснено шляхи вирішення та регуляції проблем, з якими зараз зіштовхнулися фермерські ставкові господарства.

Наголошено, що важливим кроком у вирішенні цієї проблеми є розширення тих господарств, які перебувають на підконтрольній Україною території, враховуючи та використовуючи новітні методи з планування ставкових господарств, щоб забезпечити доступ населення до якісного, здорового, свіжого рибного продукту з можливістю вирощування його і на експорт. Розвиток ставкового рибного господарства – важлива складова державної аграрної політики, стратегічно важливий напрям диверсифікації агробізнесу.

Розглянуто принципи проєктування ставкових господарств. Ставкове рибне господарство охоплює процеси розведення і вирощування риби у спеціально створених для цього водоймах, таких як озера, технічні водойми, торф’яні кар’єри тощо. Це складна система, яка потребує ретельного планування й догляду, щоб забезпечити високу продуктивність, а також якість рибної продукції.

Подано рекомендації щодо водопостачання, якості води та ґрунту, описано принципи інженерного благоустрою ставкових рибних господарств, які багато в чому залежать від біологічних особливостей культивованих риб.

Посилання

On Approval of the Development Strategy for the Fisheries Sector of Ukraine for the Period until 2030 and the Approval of the Operational Plan of Measures for Its Implementation in 2023–2025. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/402-2023-%D1%80#Text (Accessed April 03, 2024).

Pond Fish Farming. URL: https://leksika.com.ua/13100522/ure/stavkove_ribne_gospodarstvo (Accessed April 13, 2024).

Terminological Dictionary-Reference for Construction and Architecture / Shmyh R. A., Boiarchuk V. M., Dobriansky I. M., Barabash V. M.; ed. by Shmyh R. A. Lviv, 2010. 222 p.

Опубліковано

23.12.2024

Як цитувати

Баранович, Л., & Баранович, А. (2024). ПРИНЦИПИ ПРОЄКТУВАННЯ СТАВКОВИХ ГОСПОДАРСТВ ТА ЇХ ІНЖЕНЕРНИЙ БЛАГОУСТРІЙ. Вісник Львівського національного університету природокористування. Серія Архітектура та будівництво, (25), 143–148. вилучено із https://visnyk.lnup.edu.ua/index.php/architecture/article/view/359

Номер

Розділ

ТЕОРІЯ АРХІТЕКТУРИ, МІСТОБУДУВАННЯ ТА ПЛАНУВАННЯ СІЛЬСЬКИХ ПОСЕЛЕНЬ

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають